Basın Açıklaması

Bir kısım Baroların ve dernek kisvesi altında faaliyet gösteren yapıların üyelerinin bir çoğunluğunun dahi katılmadığı, ahlak dışı ve İslam düşmanı açıklamalarını Hukuki Araştırmalar Derneği (HUDER) İstanbul Şubesi olarak kınıyoruz

Mesleğin Vizyonu konulu seminer

İstanbuldaki Hukuk Fakültesi öğrencilerine yönelik Mesleğin Vizyonu konulu seminer dernek merkezinde yapıldı.Konuşmacı olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Korkusuz hocamız katıldı. akademisyenlik üzerine konuşma yapan ve öğrencilerin mesleğe yönelik sorularını cevaplayan Refik Korkusuz hocamız ile hatıra fotorafı çekildi.

Ankara’da “Mesleki Ziyaretler” programı

İstanbuldaki Hukuk Fakültesi öğrencilerine yönelik yapmış olduğmuz Ankara’da “Mesleki Ziyaretler” programımızı 5 nisanda gerçekleştirdik. . Hukukçular için büyük önem arz eden Adalet Bakanlığı, Yargıtay, Anayasa Mahkmemesi ve Adalet Akademisini ziyaret ettik. Kurumlar Gezimizin ilk durağı Anayasa Mahkemesiydi. Burada Anayasa Raportörlerinden Anayasa Mahkemesi’nin işleyişi ve Bireysel Başvuru hakkında bilgiler aldık. Kurumlar …

Prof.Dr. Refik Korkusuz hocamızdan “Güncel Anayasal Tartışmalar” konulu seminer

5 hafta sürecek olan Akademi çalışmamızın ilk haftasında Av. Mustafa Yaman Huder Akademi çalışması hakkında katılımcılara bilgilendirme yaptı. bu haftaki derslerde Prof.Dr. Refik Korkusuz hocamız ‘’Tarih boyunca peygamberlerin hukuk ve şeriat ilişkisi’’ , Arş. Gör. Batuhan Ustabulut hocamız “Güncel Anayasal Tartışmalar” konulu seminerler yaptılar.

Süleyman Arif Emre’yle “Hukukun Güncel Sorunları” söyleşi.

Bu ay Hukuki Araştırmalar Derneği kurucular kurulu üyesi , siyaset ve hukuk aleminin çınarlarından Süleyman Arif Emre’yle hukukun güncel sorunları, genç bir hukukçu nasıl olmalı, konulu söyleşi yapıldı. Süleyman Arif Emre konuşmasında Hukuki Araştırmalar Derneğinin kuruluş amacını, mesleki tecrübelerini anlattı ve gençlere tavsiyelerde bulundu.